Ustájení koní
 

Nabízíme pastevní ustájení koní na 18 ha členitých pastvin osetých speciální směsí pro koně - více viz. "Chov koní"
Vhodné pro všechny věkové skupiny koní, od hříbat až po důchodce, koně špatně krmitelné, s problémy s pohybovým aparátem, pro vyšší polohu pastviny vhodné i pro koně dušné... Koně u nás jsou spokojení, celkově je stádo velmi vyrovnané a nedochází k žádným větším konfliktům. V létě dostatek kvalitní pastvy a v zimě krmelce neustále plné kvalitního sena (pro hůře krmitelné koně možnost i senáže) v dostatečném množství tak, aby se opravdu dostalo pohodlně na všechny :)  Na pastvině je neustále k dispozici solný liz.
Koně jsou několikrát denně kontrolováni, v případě jakéhokoli problému je majitel okamžitě informován a dle dohody dále problém řešíme i bez přítomnosti majitele. V případě zranění nebo onemocnění koně je možné část přístřešku uzavřít a použít ho jako marodku - v této části přístřešku je pevná podlaha.
Koně je možné 1krát denně přikrmovat - každý krmený kůň je vyveden mimo výběh, kde si v klidu sežere svoje krmení.
Pro majitele koní je k dispozici sedlovna, ve které je kromě zimního období tekoucí voda, maličká kuchyňka s možností uvaření kávy/čaje, uzamykatelné šatní skříňky, držáky na sedla a uzdečky, kamínka. Sedlovna je zabezpečena kvalitním bezpečnostním systémem. Pár metrů od sedlovny je suché WC.

Před sedlovnou je úvaziště, část je zpevněná a je zde sprcha pro koně.
K dispozici je jízdárna s kvalitním povrchem (písek + geotextilie), rozměr 20 x 40 m, skokový materiál, jízdárna má zavlažování a pro zimní měsíce je i částěčně osvětlena. Na jízdárnu navazuje kruhovka o průměru 16 m, též s kvalitním povrchem a se zavlažováním.
V okolí krásné kopcovité terény pro vyjíždky.
Přímo v areálu působí trenérka. Dojíždí k nám několik podkovářů a veterinářů. 
Pravidelně (každé cca 4 měsíce) očervujeme celé stádo.
V případě jakýchkoli dotazů ohledně ustájení neváhejte psát na snajberkova.peta@seznam.cz nebo volat 603 485 110. Nezávazné návštěvy jsou samozřejmě vítány :)
 

Kontakt

Farma Zaječice Zaječice 58
Pyšely
25167
603485110 snajberkova.peta@seznam.cz